Országos Multikulturális Nap 2023

Készült: 2023. október 17. kedd

Országos Multikulturális Napon vettek részt tanulóink a Gandhi Gimnázium KHNP Kft., valamint a Nemzetiségi-Roma Módszertani, Oktatási és Kulturális Központ szervezésében a Kétújfalui Konrád Ignác Általános Iskolában 2023. október 16-án.

Amíg a gyerekek cigány népismeretből "Régi mesterségek megyehatáron innen és túl" cimmel vetélkedtek, addig a felnőttek a kultúraazonos pedagógia módszertanáról folytattak eszmecserét. Iskolánk tanulói: Bódog Loretta Málna, Horváth Maja Rita, Pető Zsolt Rómeó és Sztojka Richárd az ötödik helyen végeztek, amely eredményért szép jutalmakban részesültek. Ebéd után Molnár Ferenc Caramel Máté Péter-díjas énekes előadását tekintettük, hallgathattuk meg.

Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, a gyerekeknek pedig a derekas helytállást!