Irodalmi megemlékezés

Készült: 2023. szeptember 26. kedd

2023. szeptember 22-én délelőtt iskolánk tanulói, valamint Konyári Tímea igazgatónő és Kiss Cecília tanárnő, az 5. osztály osztályfőnöke egy olyan közösségi eseményen vettek részt, mely az 1566-os szigetvári ostromban hősként harcoló vitézeknek állított emléket.

Zrínyi Miklós Szigeti veszedelem című eposzából 1566-an (köztük iskolánk diákjai és a kísérő tanárok) olvastak fel egy-egy versszakot. Az ünnepélyes eseményen részt vett felnőtt, gyermek, helyi és környékbeli lakos egyaránt. Felemelő, ünnepélyes érzés volt a várban lévő dzsámiban emlékezni a hősökről. Iskolánk tanulói a kegyeletteljes hangulatnak megfelelve, felkészülten és rendezetten, az emelkedett pillanatokat átélve, méltón képviselték iskolánkat.

Köszönet a szervezőknek a megvalósításért!