Tájékoztatás a 2019/2020-as tanév utolsó szakaszáról

Készült: 2020. máj. 27. szerda

Az iskolák 2020. júniusi működéséről szóló 220/2020. (V. 22.) Korm. rendelet alapján az alábbiakról tájékoztatom a kedves Szülőket:

2020. június 2. és 2020. június 15. között továbbra is tantermen kívüli, digitális munkarend szerint működünk azzal, hogy a  tantermen kívüli, digitális munkarend tapasztalatai alapján egyéni vagy kiscsoportos foglalkozásokat is szervezünk a tanulók felzárkóztatása céljából.

2020. június 2. és 2020. június 26. között az előzetesen már lezajlott igényfelmérések alapján megszervezzük a tanulók felügyeletét. A  felügyelet keretében napközit, szakkört, sportfoglalkozást, egyéni vagy csoportos felzárkóztató foglalkozást, fejlesztőfoglalkozást, egyéni vagy csoportos tehetségfejlesztő foglalkozásokat tartunk. A gyermekfelügyeletet a gyermek érkezése előtt legalább két nappal szükséges kérni a gyermek étkeztetésének megszervezése céljából. A gyermekfelügyeletben kötelező a gyermekek étkeztetésének megszervezése (napi háromszori étkezés).

Az iskolákban 2020. június 26-ig az intézményi gyermekétkeztetést a tanítási év szabályai szerint kell biztosítani. A  felügyeletet igénybe nem vevő tanulók számára a  szünidei gyermekétkeztetést a  tanítási szünetre vonatkozó szabályok szerint kell biztosítani.

Nyolcadikosaink számára – korlátozott létszámban – megtartjuk a ballagást: 2020. június 20-án 9.00 órai kezdettel.

A 2020. június 20-án 9.00 órai kezdettel tartandó ballagási és tanévzáró ünnepélyen a tanulóknak nem kötelező megjelenni, a szülőket, hozzátartozókat csak korlátozott számban és a számukra kijelölt helyen tudjuk fogadni. A ballagó diákok számára fejenként maximum 4 fő hozzátartozót, a többi diák számára fejenként maximum 2 fő hozzátartozót tudunk fogadni, akiknek a kötelező távolságok betartásával kell majd az előre kijelölt helyeken elhelyezkedni. Rossz idő esetén csak a ballagó diákok hozzátartozóit tudjuk a belső térben, az iskola aulájában fogadni, a többi tanuló hozzátartozóit nem tudjuk beengedni.

Azok a tanulók, akik nem vesznek részt a június 20-ai ünnepségen, a bizonyítványt és a jól megérdemelt jutalomkönyvet az ünnepség utáni héten, június 22-től, átvehetik az iskola titkárságán, vagy az osztályfőnöktől egy előre egyeztetett időpontban.

A nyári napközis igények teljesítéséről később adunk ki tájékoztatást.

Ezt a tájékoztatást ide vagy a képre kattintva le is töltheti.

Konyári Tímea Eszter, intézményvezető