Tehetségígéretek iskolánkban

Készült: 2020. április 02. csütörtök

Iskolánkból három negyedik osztályos tanuló: Bagó Patrik, Csonka Zoltán és Vincze Bence mérette meg magát az Oktatási Hivatal MaTalent5 tehetségpályázatában. A 2020. február 24. és március 6. között megvalósult online matematikai mérésben országosan 792 általános iskolai feladatellátási helyről 17220 negyedik osztályos tanuló vett részt.

A képességpont értékek tekintetében az elért eredményeik alapján mindhárom tanulónk kiválóan teljesített:

Vincze Bence a tehetségígéret kategória legjobbjai között végzett, az elért 659 pontjával csak három ponttal maradt le a felső 6 százaléktól – a 662 pont vagy e felett teljesítettektől – azaz a kiemelkedő tehetségfejlődésű tanuló címtől. Bagó Patrik és Csonka Zoltán is szép eredménnyel büszkélkedhet, ők hajszál híján elérték a tehetségígéret kategóriát, a felső 25 százalék szintjét.

Büszkék vagyunk a tanulóinkra, gratulálunk nekik és felkészítőjüknek: Vinczen Ágnes tanítónőnek!