Határtalanul 2026
Iskolánk 7. osztálya 2026. április 20-24. között felejthetetlen tanulmányi kiránduláson vett részt Erdélyben, amelynek során diákjaink számos történelmi, kulturális és természeti értékkel ismerkedhettek meg.
Utazásunk rendben, biztonságosan és jó hangulatban zajlott, a programok szervezése végig gördülékeny és jól átgondolt volt.
Első állomásunk Gyulafehérvár volt, majd Tusnádfürdőn elfoglalt szállásunkról kiindulva jártuk be Székelyföld nevezetességeit. Ellátogattunk többek között Máréfalvára, Farkaslakára, Szejkefürdőre és Korondra, ahol tanulóink közelebbről is megismerhették a székely hagyományokat, népművészetet és kulturális örökséget. Nagy élményt jelentett számukra a csíkszentsimoni üzemlátogatás, valamint a csíkszeredai Mikó-vár megtekintése is. A Gyilkos-tó és a Békás-szoros lenyűgöző természeti szépsége minden résztvevőre mély benyomást tett, akárcsak a Nyerges-tető történelmi emlékhelye. Kirándulásunk során megcsodáltuk Gelence templomát, Prázsmár erődtemplomát, valamint a Szent Anna-tó páratlan természeti környezetét is. Hazafelé Déva váránál zártuk közös utunkat, amely méltó befejezése volt az élményekben gazdag öt napnak.
A tanulók a kirándulás teljes ideje alatt fegyelmezetten, szófogadóan viselkedtek, érdeklődően és nyitottan kapcsolódtak be minden programba. Magatartásukkal és hozzáállásukkal méltón képviselték iskolánkat.
Köszönjük Kiss Cecilia tanárnőnek és Kaczor Péter igazgatóhelyettesnek a tanulók kísérését!









