Diadal a Mátyás-versenyen

Készült: 2023. máj. 17. szerda

Büszkék vagyunk rá, hogy Tálos Vivien, Kanalas Áron és Pető Zsolt Rómeó (póttag: Vincze László), iskolánk 4. osztályos tanulóink, a Történelem tudósok csapat tagjaiként megnyerték a VII. Hetvehelyi Mátyás-vetélkedőt.

A megmérettetésen, amelyen hét csapat szerepelt, az első kihívás egy Mátyás korabeli vacsora elkészítése volt. A gyerekek húslevest, különböző sülteket, fokhagymamártást és gyümölcstálat készítettek. A második fordulóban Mátyás király életéről kellett beszámolniuk és különböző érdekes, kreatív feladatokat megoldaniuk. Készítettek puzzlet, rajzoltak címert, egy labirintusból kellett kijutniuk kérdések megválaszolása által. Az első helyezésért járó vándorkupát 2023. május 11-én hozta el és adta át a verseny szervezője: Erős Andrea, a Hetvehelyi Általános Iskola igazgatója.

Gratulálunk és köszönjük a győztes csapat tagjainak és felkészítőjüknek, Borzáné Petró Krisztina tanítónőnek, hogy ismét iskolánk jó hírnevét öregbítették!